Bu yaz en şık damat siz olun

Damatlık elbisenizi düğünden sonra da çeşitli davetlerde, etkinliklerde kullanacaksanız daha rahat ve her zaman şık gözükecek modeller tercih etmelisiniz. Kumaş ve model seçiminizi, damatlığınızı yeniden kullanılıp kullanmayacağınızı göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

 

.

 

Kaliteli bir damatlıkta bütün ayrıntılar hatasız olmalı. Ayrıca düğün günü oynayacağınız için omuzların dar, kolların kısa olmamasına da dikkat etmelisiniz.

 

 

 

 

İyi bir gömlek bedeninize tam oturduğunda hemen farkedilir. Gömlek tercih ederken ne bedeninizi çok sıkacak kadar dar, ne de üzerinizden dökülecek kadar bol olmamasına özen gösterin. Gömleğinizin yaka dikişleri özenli olması ve pamuklu kumaştan imal edilmiş olması da yine önemli bir detaydır.

 

 

 

 

Pantolonunuzun paçaları mutlaka ayakkabınızın üst kısmına değecek kadar uzun olmalı. Belinize oturmayan, dar veya bol gelen pantolonlardan kaçınmalısınız.

 

 

 

Boyun aksesuarınızı damatlığınızı alana kadar tercih etmemenizde fayda var. Damatlık elbisenizi üzerinize giydiğinizde kravat, papyon ya da fular seçeneklerinden hangisinin yakıştığını deneyerek karar verin.

 Bir Cevap Yazın