2011 YILINDA ALDIĞIMIZ EN GÜZEL ARMAĞAN…

Kısa bir süre önce Diyarbakır ve Batman’daki bazı okullarda öğrenim gören küçük kardeşlerimize çeşitli giysiler ve şapkalardan oluşan hediye paketleri göndermiştik, hediyelerimizi alan öğrenci kardeşlerimizin üzerlerinde bu giysilerle bizlere yolladıkları fotoğraflar karşısında çok duygulandık…

2011 yılının bu ilk günlerinde elimize ulaşan fotoğrafları biz EFOR ailesi olarak aldığımız en anlamlı armağanlar olarak kabul ediyoruz, ülkemizin geleceğini şekillendirecek tüm öğrencilerimize güzel ve başarılarla dolu bir yıl diliyoruz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batman- Beşiri Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu

 

 

1998-1999 Öğretim yılında 10.03.1999 tarihinde fiilen Eğitim-Öğretime açılan Batman- Beşiri Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. Erkek 422, kız 112 olmak üzere 534 yatak kapasitesine sahip okulda yarıca 22 adet de derslik bulunuyor.

Diyarbakır – Ergani Gözekaya İlköğretim Okulu

 

 

Diyarbakır iline 72 km, Ergani ilçesine 12 km uzaklıkta olan Gözekaya köyü Ergani’den Dicle’ye giden yol üzerindedir. Çocukların tamamının okula devam ettiği köyde internet bağlantısı da bulunuyor.

Diyarbakır – Ergani Salihli İlköğretim Okulu

 

 

Salihli İlköğretim Okulu, Ergani ilçesindeki 107 İlköğretim Okulu’ndan bir tanesi…

 

 

Ergani okur – yazar oranı bakımından hem doğu anadolu hem de güneydoğu anadolu bölgesinde ilk sırada yer alıyor. Okur - yazar oranının bu denli yüksek olmasında bölgedeki tarihi Öğretmen Okulu’unun etkisi yüksektir. Ergani aynı zamanda Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu’nun üniversite okuma ortalaması en yüksek ilçesidir.

 Yorumlar kapalı.